Return to ПРОЗОРІСТЬ ТА ІНФОРМАЦІЙНА ВІДКРИТІСТЬ ЗАКЛАДУ

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти

 

План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладі освіти


Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти


Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування


 Служба у справах дітей

 

В яких випадках слід звертатися до служби у справах дітей

 • для одержання психологічної і правової допомоги батькам і дітям;
 • з метою недопущення порушення прав та свобод дитини;
 • для представництва та захисту інтересів дитини в суді.

Адреса служби у справах дітей Шпанівської сільської ради:

Рівненська область, Рівненський район, с. Шпанів, вул. Шкільна,3.

Електронна адреса: ssdshpaniv@ukr.net

Мобільний номер телефону начальника служби у справах дітей Шпанівської сільської ради 0671950733 – П’яна Ольга Віталіївна


Наказ

Про протидію булінгу (цькування) в закладі освіти


Що таке булінг?

ШКІЛЬНЕ ЦЬКУВАННЯ АБО ШКІЛЬНИЙ БУЛІНГ — ЗАГАЛЬНИЙ ТЕРМІН, ЯКИМ ОЗНАЧАЮТЬ СИСТЕМАТИЧНІ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ З ОБРАЗАМИ, ЦЬКУВАННЯМ, УПЕРЕДЖЕНЕ СТАВЛЕННЯ У НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ. ЗАЗВИЧАЙ, ТЕРМІН ОЗНАЧАЄ ПЕРЕСЛІДУВАННЯ СЕРЕД УЧНІВ, РІДШЕ ЗУСТРІЧАЄТЬСЯ ЦЬКУВАННЯ УЧНІВ ВЧИТЕЛЯМИ, ЩЕ РІДШЕ — ЦЬКУВАННЯ ВЧИТЕЛЯ УЧНЯМИ.

Із загальноприйнятих різновидів булінгу виділяють:

 1. Фізичний шкільний булінг – умисні штовхання, пирхання, стусани, удари, нанесення побоїв, тілесних ушкоджень та ін. Сексуальний булінг є підвидом фізичного (дії сексуального характеру)
 2. Психологічний шкільний булінг – насильство, пов’язане з дією на психіку, що наносить психологічну травму шляхом словесних образ або погроз, переслідування, залякування, якими навмисно спричиняється емоційна невпевненість

19 січня 2019 року набув чинності ЗАКОН УКРАЇНИ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)”

/Files/images/bulng/Гаряча лінія.jpg

 

Зразок заяви про булінг (цькування)

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки насильства, булінгу (цькування) у Великоолексинському ліцеї Шпанівської сільської ради Рівненського району Рівненської області.

 1. Учасники освітнього процесу у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником закладу освіти або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини/працівника закладу освіти, можуть подати письмову заяву уповноваженій особі закладу освіти (Стеблій В.Ю. – заступник директора з виховної роботи). Заява подається у письмовому вигляді на ім’я керівника освітнього закладу відповідно до Закону України «Про звернення громадян». Право подати заяву мають здобувачі освіти, їх батьки, педагоги, інші учасники освітнього процесу. Заява заповнюється державною мовою, розбірливим почерком. Виправлення не допускаються. У заяві необхідно вказати: прізвище, ім’я, по батькові заявника, адресу фактичного проживання, контактний телефон; статус (постраждалий чи свідок булінгу); навести розгорнутий виклад фактів;інформацію  щодо джерела отримання інформації; тривалість; дата подання заяви та особистий підпис.
 2. Наказом по закладу освіти створюється Комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) за участі педагогічних працівників, практичного психолога  школи , батьків потерпілого та булера, керівника закладу, інших зацікавлених осіб.
 3. Уповноважена особа закладу освіти у 3-денний період з моменту отримання заяви скликає засідання Комісії з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування).
 4. Уповноважена особа у разі виникнення підозри, або отримання заяви щодо насильства, булінгу, жорстокого поводження з дитиною/працівником закладу освіти або якщо є реальна загроза його вчинення (удома, з боку однолітків, з боку інших) проводить зустріч із особою, стосовно якої є інформація про жорстоке поводження, намагається розговорити, встановити контакт, довірливі стосунки та надати емоційну підтримку; проявити інтерес, дружелюбність, щирість, теплоту і симпатію, постраждала особа має відчути, що її дійсно чують і розуміють. У процесі розмови, якщо особа підтверджує факт жорстокого поводження чи насильства щодо неї, уповноваженій особі необхідно з’ясувати терміни подій, які відбулися, та отримати їх опис.
 5. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи комісії складається протокол.
 6. Для прийняття рішення та вжиття відповідних заходів реагування результати проведеного розслідування узагальнюються наказом по закладі освіти.
 7. Якщо випадок цькування був одноразовим, питання з налагодження мікроклімату в дитячому середовищі та розв’язання конфлікту вирішується у межах закладу освіти учасниками освітнього процесу. Результат  розслідування та рішення комісії доводиться керівником закладу до відома постраждалого. У випадку, якщо постраждалий не згодний з рішенням комісії, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції  України.
 8. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то керівник закладу освіти повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.
 9.  Уповноважена особа або особа, яка її замінює у разі відсутності відповідно до наказу про склад комісії, згідно з протоколом засідання комісії відповідає за виконання та моніторинг запланованих заходів відновлення та нормалізації психологічного клімату в закладі освіти та визначених рекомендацій для учасників булінгу (цькування).
 10. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в окремому журналі (паперовий вигляд) з оригіналами підписів усіх її членів.
 11. Не залежно від рішення комісії, керівник закладу забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від нього

 

КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ ЩОДО ТЕМИ АНТИБУЛІНГУ