ПРО ШКІЛЬНУ ФОРМУ
Президент України Володимир Зеленський скасував указ президента № 417/96 від 12 червня 1996 року «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти».
Але ошатний вигляд дітей ніхто не відміняв.
Надавайте перевагу дитячому одягу з максимальним вмістом натуральних волокон. Натуральні тканини забезпечують повітропроникність і таким чином забезпечують тепловий комфорт. У повністю синтетичному одязі (наприклад, зі 100% поліестеру) дитина може пітніти, ризикує переохолодитись і застудитись.
Для дітей початкових і середніх класів шкільна форма, блузки і сорочки, натільна білизна, шкарпетки і колготи мають бути повністю натуральними або виготовлені зі змішаних тканин. Мінімальний вміст натуральних волокон в одязі має становити 50%. Крім того, натільна білизна першокласників (дітей до 7 років) має бути виготовлена виключно із натуральних тканин.
Учні старших класів можуть носити одяг, виготовлений як з натуральних, так і змішаних або штучних тканин. Це стосується шкільної форми або будь-якого одягу другого шару. Натільна білизна старшокласників має бути із натуральних або змішаних тканини (мінімальний вміст –натуральних волокон 50%).Шкільна форма не повинна обмежувати рухи дитини. Модні, але дуже вузькі речі – поганий варіант для шкільного одягу. Не обирайте для дівчат молодшого шкільного віку строгі спідниці-олівці, а для хлопців – вузькі штани без резинки на поясі.
Використано інформацію з джерела:https://nus.org.ua/articles/skoro-v-shkolu-yak-pravylno-vybraty-odyag-dlya-uchnya/
ПРО ХАРЧУВАННЯ
В навчальному закладі буде проводитися харчування. Вартість обіду становитиме 12 грн. В ліцеї буде продовжено приготування страв за меню Є. Клопотенко.
ЯКІ МЕДИЧНІ ДОВІДКИ ПОТРІБНО ДИТИНІ ДО 1 ВЕРЕСНЯ
Школу і дитячі садки не зможуть відвідувати невакциновані діти, крім тих, які мають протипоказання до вакцинації. Для них держава може надати альтернативну освіту.
Вимога про обов’язкову вакцинацію закріплена законом і підтверджена рішенням Верховного Суду.
Якщо у дитини є протипоказання до вакцинації, їй надається відповідна довідка, а рішення про допуск такої дитини до закладів освіти ухвалює комісія лікарів відповідного медзакладу.
Діти до 6 років за календарем щеплень мають бути вакциновані від гепатиту В, КПК (кору, паротиту, краснухи), дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і ХІБ-інфекції.
Джерело: https://censor.net.ua/ua/v3142836
Адміністрація Великоолексинського ліцею переконливо просить батьків надати медичні довідки дітей.
ЯКІ ДОВІДКИ ПОТРІБНІ ДЛЯ ВІДВІДУВАННЯ ШКОЛИ
1. Довідка форми № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду»
Її ваш педіатр чи сімейний лікар видасть після огляду дитини. За необхідності лікар може направити дитину на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів.
У довідці для школи лікар зазначає:
прізвище та ім’я дитини, дату її народження і стать;
місце проживання дитини, телефон батьків;
найменування загальноосвітнього навчального закладу, клас;
дату проведення обов’язкового медичного профілактичного огляду (а також дату попереднього профогляду і рекомендовану дату наступного);
висновок про стан здоров’я дитини (якщо школяр має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис);
групу для занять фізичною культурою;
рекомендації.
2. Довідка форми № 063/о “Карта профілактичних щеплень”
Ця довідка містить інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб. Дані з цієї довідки дозволять медичним працівникам навчальних закладів ознайомитись з наявністю чи відсутністю щеплень у конкретної дитини.
Якщо дитина була вакцинована вчасно за Календарем профілактичних щеплень, то з 7 до 14 років їй не проводитимуть вакцинацію чи ревакцинацію. Відповідно, дані у карті профілактичних щеплень не оновлюються і довідки не потрібно.
Водночас, у школі можуть попросити принести довідку про щеплення, якщо у навчальному закладі немає таких даних дитини (наприклад, ви перейшли у нову школу). Так само довідка буде потрібна, якщо вашій дитині робили щеплення – планові чи пропущені.
Профілактичний візит до вашого лікаря – чудова нагода проконсультуватись щодо профілактики хвороб у школі, фізичного навантаження та здорового харчування.
Усі послуги у педіатра чи сімейного лікаря, з яким ви підписали декларацію для дитини, – безоплатні для вас, їх оплачує Нацслужба здоров’я. Докладніше про послуги, які надають терапевти, педіатри і сімейні лікарі: послуги